• נטע לוי

מתבגרים ומסרים

הקליפ "חמסה חמסה" של עדי ביטי, עורר סערה גדולה בתקשורת. אז... במקום לשפוט ולחנך את עדי ביטי בואו נלמד מזה משהו.


תגובות נזעמות נרשמו בכותרות, התקשורת סערה בעקבות הקליפ החדש של עדי ביטי:

"הקליפ מתאמץ במיוחד להחפיץ את גופן של הנשים".

"קליפ פרובוקטיבי ומחליא".

"לוקחת את הילדות שלנו לביוב".

"רמזים מיניים".

"מחזקת את תרבות האונס".

העיסוק בזעזוע מהקליפ נתן לעדי חשיפה עצומה. זה טריק מוכר...חבל שמתוך כל הכתבות והמאמרים שאני צפיתי בהם וקראתי, אף אחד לא טרח להתייחס לדבר אחד חשוב: ההזדמנות לנהל שיח מקרב בין ההורים לילדים.


אם תצפו בקליפ "חמסה חמסה", תוכלו לראות את הנתק שקיים בהבעות הפנים של עדי ביטי לבין תנועות הגוף שלה.

אחרי הכל מגיל מאוד צעיר היא מככבת בתעשיית המוסיקה וסביר להניח שהמסר שהיא קיבלה כל החיים שלה הוא שכדי להיות אהובה ומוערכת, עליה לעמוד בקריטריונים כפי שמצפים ממנה.

במקום לשפוט ולבקר את הנערה/הבחורה הצעירה, בוא נבדוק מה אנחנו יכולים ללמוד מזה.

דבר ראשון, העיסוק בזעזוע הביא לסקרנות ופרסום שמן הסתם הגיע ליותר בני נוער מאשר היה מגיע אם לא התגובות השליליות שהתקשורת וכל המבקרים דאגו להשמיע.

דבר שני, בואו נתבונן בעיניים של עדי ביטי בקליפ (אגב, כנ"ל לגבי הקליפ הקודם שלה "ירח מלא"), האם היא נראית שלמה עם כל ה- SHOW הזה? האם נראה שטוב לה? שנכון לה?

כאמור, סביר להניח שמכל המהומה, המתבגרים שלנו צפו בקליפ הזה ובואו נודה בעובדה שהם צפו בקליפים נועזים ומזעזעים יותר בערוצי המוזיקה השונים.

אז בואו ננצל את השיח והסערה לשיח עם המתבגרים שלנו. במקום להעמיד את עדי לדין, בואו ניתן לילדים שלנו דוגמה אישית ובמקום לקטול אותה ולעורר בילדים שלנו את הפחדים שלנו (לא הייתי רוצה שיקטלו את הבת שלי על מעשה כזה או אחר), בואו נשאל אותם אם הם ראו את הקליפ. מה הם חושבים על המסר?

ונזמין אותם להסתכל לעדי ביטי בעיניים ואז לענות שוב על השאלות האלה. הם לא חייבים לשתף אתכם מספיק שעוררתם להם את תשומת הלב לכך.


רוצים לשמוע עוד על שיח מקרב סביב הנושא? היכנסו לסרטון המצורף מעלה.

תייגו ושתפו חברים.

הצטרפו לקהילת ההורים הנפלאה שלי בפייסבוק בלחיצה על: השינוי מתחיל בבית


לייעוץ וקביעת מפגש היכרות התקשרו: 0525959255

נטע