• נטע לוי

מהו אימון דיאלוגי בפסיכולוגיה החיובית?

רוב האנשים שאני מכירה חושבים שפסיכולוגיה חיובית זה משהו רוחני וגבוה, לכן החלטתי להסביר בגובה העיניים במה מדובר וכיצד הפסיכולוגיה החיובית יכולה לשנות חיים שלמים ברמה האישית, המשפחתית ובאופן טבעי להשפיע על הסביבה כולה.


אימון מטרתו להניע לפעולה. לעורר השראה ומוטיבציה בהתאם לצורך האישי של המתאמן בכל תחומי החיים.


האימון הדיאלוגי מבוסס על הקשבה נדירה ושיקוף. מטרת השיקוף, להדהד למתאמן את מה שאמר, על מנת לתת לו הזדמנות לשמוע את עצמו ולדייק את דבריו. בנוסף, השיקוף נועד לוודא שהמאמן שמע וקיבל את המסר הנכון מהמתאמן.


אימון דיאלוגי בפסיכולוגיה החיובית

הפסיכולוגיה החיובית באה למצוא ולטפח חוסן נפשי וצמיחה ומחזקת תכונות חיוביות וכישרון תוך דיוק פרטים וכוונות של המתאמן על מנת להפוך את החיים למספקים יותר.

האימון הדיאלוגי ברוח הפסיכולוגיה החיובית, מבוסס על שיקופים. דבר המקנה למתאמן מרחב לדייק את עצמו. להכיר באמת שלו, להקשיב לקול הפנימי ולהתחבר מחדש לעצמו ולמציאות כפי שהיא.


תהליך האימון משלב הבהרת ערכים, סיעור מוחות, זיהוי תכניות פעולה, בירור דפוסי התנהגות וחשיבה, שאילת שאלות הבהרה, פנייה בבקשות מעצימות ומטלות אישיות מאתגרות.


אני מאמינה במיזוג בין מחשבה, גוף ונפש ולכן אני משלבת באימונים תנועה בהתאמה אישית (משחקי כדור/תופסת/הליכה, הנעת מפרקים, גמישות וכד') בדגש על יצירת חווית תנועה חיובית, מה שמעורר ביטחון עצמי ודימוי גוף חיובי, תוך הקשבה, התבוננות ודיוק. חוויה של כיף וגמישות נפשית ופיזית.